DRUŠTVENE MREŽE

Tv Apatin - Vesti

Datum kreiranja 03 septembar 2015
Štampa

U komšijskom derbiju u okviru Bačke zone fudbaleri Bratstva“1946“ savladali su u Somboru ekipu Radničkog  evrogolom sa 35 metara Srđana Vukovića u 75 minutu meča.

Domaći fudbaleri pružili su dostojan otpor ekipi iz Prigrevice u većem delu meča, ali na kraju kvalitetniji gosti stižu do nove pobede u prvenstvu i pokazuju da su u odličnoj formi na početku jesenjeg dela sezone.

Ekipa Radničkog je mogla u drugom poluvremenu da postigne pogodak , ali njihov napadač iz veoma izgledne situacije u 61 minutu nije uspeo da savlada  golmana Prigrevčana Nikolu Ićitovića koji još par puta sprečio da domaćin dođe do pogotka. Gosti su od tok trenutka preuzeli inicijativu što je na kraju rezultiralo lepim golom i novom pobedom u prvenstvu.

Pored ovog jedinog gola na utakmici Prigrevčani su iz par dobrih prilika u prvom poluvremenu mogli do ubedljivijeg trijumfa, ali Nikola Makar nije dva puta dobro šutirao ka golu Radničkog.

Najefikasniji u  ovom kolu bili su fudbaleri Zadrugara koji su kao domaćini pobedili 5:0 ekipu somborskog Žaka. U sledećem kolu fudbaleri „Bratstva“1946 pred svojim navijačima dočekuju ekipu Subotice. Utakmica počinje u subotu od 16 h  i 30 minuta.