DRUŠTVENE MREŽE

Tv Apatin - Vesti

Datum kreiranja 08 septembar 2015
Štampa

U Beogradu na Adi Ciganliji nedavno je završeno Prvenstvo Srbije u kajaku u kanuu za sve kategorije od pionira do seniora. Ekipa apatinske Panonije sastavljena od sedam takmičara postigla je veroma zapažen rezultat osvajanjem sedam medalja i uz to su učestvovali u još šest finala.

Od sedam osvojenih medalja dve su zlatne, a titule prvaka Srbije  osvojili su Andrej Njari u trci kadeta K1 na 500 metara, i dvosed Bogdan Belić-Andrej Njari u trci juniora K2 na 1000 metara.

Pored ova dva velika rezultata članovi apatinskog  kluba osvojili su još  i pet bronzanih medalja. Andrej Njari u trci kadeta K1-1000, Ksenija Jošt kod juniorki K1-200, i Denijel Njari u konkurenciji juniora u kanu jednokleku na 200,500 i 1000 metara.

U generalnom plasmanu KK „Panonija“ je osvojila 13. mesto u konkurenciji 28 klubova, dok je u konkurenciji juniora zauzela odlično peto mesto od 28 ekipa iz cele Srbije. U konkurenciji seniorki Blanka Barat je osvojila četvrto mesto u disciplini C-1 na 200 metara, a u trci seniora u disciplini C-1 na 500 m talentovani  kanuista Denijel Njari potvrdio je da je u odličnoj formi ove sezone i u veoma jakoj konkurenciji bio je peti.

Ksenija Jošt i Andrej Njari su dobrim nastupima u proteklom periodu obezbedili mesto u državnoj reprezentaciji za Prvenstvo Evrope za juniore i mlađe seniore krajem septembra u Rumuniji, a ušli su i u regatu Olimpijskih nada  koja će se voziti uskoro u Poljskoj.