DRUŠTVENE MREŽE

Tv Apatin - Vesti

Datum kreiranja 07 oktobar 2015
Štampa

U komšijskom derbiju fudbaleri Mladosti u prvenstvu Bačke zone bili su bolji od ekipe somborskog Žaka i pobedili 2:1. Na stadionu kraj Dunava viđena je jedna prosečna fudbalska utakmica u kojoj su Apatinci prikazali bolju igru pogotovo u drugom poluvremenu i osvojili nova tri boda.

Domaći fudbaleri koji su i u ovom meču bili nekopletni  prvi su došli u vođstvo golom Aljoše Jovovića, ali su gosti koji su takođe nastupili dosta oslabljeni  u finišu prvog dela igre uspeli su  iz opravdano dosuđenog penala da izjednače rezultat. Od tri pogotka na meču dva su postignuta iz penala pošto je glavni sudija u samom finišu meča dosudio  čist penal za Apatince, koji je kapiten domaćih Petar Bursać  pretvorio u pogodak koji je na kraju i odlučio ovaj derbi Somboraca i Apatinaca.

Sa par pravovremenih izmena trener domaćih je napravio pravi potez u drugom poluvremenu. Igrač preokreta bio je vezni igrač Apatinaca Vladimir Grmuša koji je svojim ulaskom  uneo dosta živosti u igru domaćih i upravo je nad njim  načinjen i kazneni udarac u 86 minutu meča iz kojeg su Apatinci stigli do nova tri boda ove jeseni.

U ovom kolu lider na tabeli ekipa Bečeja izgubila je prvi bod u prvenstvu pošto je neočekivano na svom stadionu  odigrala samo nerešeno 1:1 sa fudbalerima iz Tavankuta. Fudbalere Mladosti u subotu očekuje gostovanje u Čonoplji novajliji u ligi ekipi Sloge.