16171819202122
23242526272829
30

Datum kreiranja 04 novembar 2015

Košarkaši Dunava sve bolje i efikasnije igraju u ovom prvenstvu. Na gostovanju u Somboru izabranici Josipa Ajzenbergera ponovo su ubacili više od sto poena pošto su ubedljivom igrom 111:72 savladali ekipu So“Koš“.

Gostujući košarkaši su već posle prve dve četvrtine ostvarili značajnu prednost koja je posle prvog poluvremena iznosila petnaest poena razlike 49:34. U trećoj četvrtini domaći košarkaši pružaju nešto jači otpor gostima, da bi u poslednjem delu utakmice košarkaši Dunava lideri na tabeli deklasirali Somborce  i meč završili sa prednošću od 39 poena razlike što najbolje pokazuje kakav je bio odnos snaga na terenu u ovom susretu.

Svi igrači  u pobedničkoj ekipi su pokazali dobar nivo forme, a igrač utakmice bio je najbolji strelac Dunava Nebojša Smiljanić sa 28 poena. Zapažen učinak u ekipi iz Apatina imali su Ljubomir Miljanić sa 19 poena, Nemanja Žakula sa 17 i Ilija Pavković koji je ubcio 15 koševa.

U narednom kolu u prvenstvu Druge regionalne lige „Sever“ košarkaši Dunava će ponovo na gostovanje. Ovoga puta protivnik će im biti  ekipa „Kadet“ iz Novog Sada.