16171819202122
23242526272829
30

Datum kreiranja 18 novembar 2015

Konačno su i rukometaši Apatina došti do pobede u ovom prvenstvu. U derbiju začelja Apatinci su  golom razlike (25:26) koji su postigli u poslednje tri sekunde meča savladali na gostovanju ekipu RK“ Vladimirovac“.

Gol odluke postigao je Lazo Beslać koji se sedam puta upisao u strelce, a sa 14 postignutih golova najbolji akter meča bio je iskusni bek Apatina Jugoslav Krec.

Bio je ovo ravnopravan duel dve najlošije plasirane ekipe na tabeli Prve lige „Sever“ u kojem su domaći rukometaši posle prvog poluvremena imali tri gola prednosti (12:9). U nastavku meča zaigrali su gosti iz Apatina bolje  i u rezultatskoj klackalici u poslednjih pet minuta meč na kraju ostvarili prvi trrijumf u ovoj sezoni.

U sledećem kolo u subotu od 19 h Apatinci će  ugostiti ekipu Banatskog Karlovca. Posle pobede u Bačkoj Palanci nad ekipom „Lavovi“ na lidersku poziciju na tabeli vratila se ekipa ŽSK“ iz Žablja, dok su Apatinci posle ovog kola ostali i dalje predposlednji na tabeli.