DRUŠTVENE MREŽE

Tv Apatin - Vesti

Datum kreiranja 18 novembar 2015
Štampa

Fudbaleri  „Bratstva1946“ došli su do minimalne, ali najvrednije pobede u jesenjem delu sezone. Na svom stadionu u Prigrevici u derbiju prvog dela prvenstva Bačke zone oni su 1:0 savladali najvećeg konkurenta u borbi za prvo mesto ekipu Bečeja. Junak velikog trujumfa fudbalera Bratstva bio je napadač Nikola Mandić koji je golom u 58 minutu odlučio ovu veoma napetu utakmicu koje je samo u drugom poluvremenu opravdala epitet velikog derbija.

Pored Mandića veoma zapaženu partiju pružio je u domaćoj ekipi „đoker“ sa klupe Marko Divjak koji je odlično razigravao svoje saigrače, a bio je dva puta pošto je ušao u igru u dobroj prilici da savlada protivničkog golmana.

Novajlije u ligi fudbaleri iz Bečeja prikazali su se kao veoma uigrana i disciplinovana ekipa koja je stvorila u drugom poluvremenu dve dobre prilike, uspeli su gosti i da  postignu gol na samom startu ukakmice , ali ga je glavni sudija meča poništio što je izazvalo veliko negodovanje u timu Bečeja.

Ovom teško izborenom  pobedom fudbaleri iz Prigrevice priredili su veliko slavlje upravi kluba i  svojim vernim navijačima pošto su kolo pre kraja prvog dela sezone obezbedili  titulu jesenjeg šampiona.

Svoju poslednju utakmicu pred zimsku pauzu fudbaleri Bratstva odigraće u nedelju u Turiji  protiv ekipe Mladosti.