16171819202122
23242526272829
30

Datum kreiranja 02 decembar 2015

U derbiju ovog kola , ali i jesenjeg dela prvenstva Druge regionalne lige Sever košarkaši Dunav su pred  300 gledalaca  pobedili 80:70 u hali OŠ“Žarko Zrenjanin“ ekipu  „Budućnost“ iz Novog Sada i zadržali lidesku poziciju na tabeli bez poraza. Gosti su bili dostojan rival i čak su u jednom trenutku utakmice imali  prednost od 32:30, ali nisu uspeli da je iz bar vezanih napada uvećaju.

Vodili su domaći košarkaši u drugoj četvrtini u jednom trenutku i sa 14 poena razlike ,ali su gosti iz Novog Sada pretežno šutevima sa tri poena stizali tu prednost, ali raspoženi Predrag Šuput sa 28 i Ilija Pavković sa 18 poena pogađaju neke bitne šuteve u poslednjoj četvrtini i košarkaši Dunava na kraju zasluženo slave sa deset poena razlike u ovom velikom derbiju.

Pored toga što su uživali u kvalitetnoj košarci i pobedi domaćih košarkaša , Apatinci su  pokazali i dozu humanosti, doniravši u kutiju koja je bila postavljena u holu sportske hale  novčana sredstva za kupovinu novogodišnjih paketića za najugroženiju decu naše opštine. Svako prema svojim mogućnostima. Za sat vremena prikupljeno je 11.300 dinara. Inicijator ove akcije bio je KK“Dunav “ u saradnji sa Crvenim krstom Apatin i udruženjem  građana „Plavi talas.