16171819202122
23242526272829
30

Datum kreiranja 17 decembar 2015

U prvenstvu Druge regionalne lige „Sever“ košarkaši Dunava pred svojim navijačima pobedili su ekipu Bagljaša 97:65. Gosti iz Zrenjanina pružili su u prve dve četvrtine dostojan otpor favorizovanoj ekipi domaćina i posle prvog poluvremena imali zaostatak od samo devet poena razlike bilo je 44:35.

U trećoj četvrtini krenuli su košarkaši Dunava silovito i posle pet minuta igre ostvarili prednost od dvadeset i više poena razlike i već tada nagovestili da će zabeležiti novu pobedu u prvenstvu. U ovom delu igre istakli su se Ljubomir Miljanić, Srđan Matijević, Ilija Pavković i Predrag Šuput. U poslednjoj deonici igre domaći košarkaši još su više uvećali prednosti i na kraju više nego zasluženo ubedljivo savladali sa trideset i dva poena razlike ekipu iz Zrenjanina.

U drugom poluvremenu posebno su se istakli  talentovani bek Dimitrije Medić i plejmejker Marko Novaković koji je odigrao svoju najbolju utakmicu od početka sezone i bio igrač preokreta u ovom meču. U pobedničkoj ekipi najefikasniji bili su Miljanić sa 16 i Nebojša Smiljanić sa 14 postignutih poena.

Posle ove pobede dva kola pre kraja jesenjeg dela prvenstva košarkaši Dunava dele prvo mesto na tabeli sa ekipom Mladost iz Veternika, oba tima imaju 21 osvojen bod i samo jedan poraz u dosadašnjem toku prvenstva. U narednom kolu Apatinci gostuju u nedelju ekipi „Star Beočin“.