16171819202122
23242526272829
30

Datum kreiranja 09 februar 2016

U utakmici sa malim brojem postignutih koševa košarkaši Dunava poraženi su  poenom razlike na gostovanju protiv ekipe Slobode (53:52). Bila je ovo veoma bleda igra Apatinaca koji su napravili veliki broj grešaka , a u prvom poluvremenu postigli su samo dvadeset i jedan poen.

Nisu ni domaći košarkaši prikazali ništa bolju igru, čak su u poslednjim sekundama utakmice mogli i da izgube meč da su gostujući košarkaši bili malo precizniji. Prve tri četvrtine košarkaši iz Novog Sada rešili su u svoju korist i u poslednji deo igre ušli sa 10 poena prednosti.

U zadnjih deset minuta meča košarkaši Dunava pokazuju nešto više odlučnosti, pogađaju nekoliko vezanih šuteva i ovaj deo igre rešavaju u svoju korist 17:8, ali to nije bilo dovoljno da naprave preokret i pobede na ovom gostovanju u Novom Sadu. Posle ovog neočekivanog poraza Apatinci sada zauzimaju drugo mesto sa 27 osvojenih bodova, koliko ima i trećeplasirana ekipa „Budućnost“. Na liderskoj poziciji nalazi se „Mladost“ iz Veternika.

U 16. kolu Druge regionalne lige Sever u subotu od 18 h košarkaši Dunava dočekuju novosadsku ekipu „Sport ki plus“.