15161718192021
22232425262728
2930

Datum kreiranja 23 mart 2016

Rukometaši Apatina ostvarili su prvu pobedu u prolećnom delu prvenstva pošto su pred svojim navijačima savladali ekipu Jabuke 29:21. Bila je to veoma dobra utakmica u kojoj su domaći rukometaši od sredine prvog poluvremena nametnuli svoj stil  igre i posle završenog prvog dela utakmice imali prednost 16:11.

U nastavku meča gosti su popravili igru uspeli da smanje vođstvo Apatinaca na samo dva gola razlike bilo je 17:15, ali su se domaći rukometaši tada rastrčali postigli nekoliko vezanih pogodaka iz brzih kontranapada i ostvarili nedostižnu prednost od osam golova razlike koju čuvaju do kraja utakmice.

U pobedničkoj ekipi istakli su se  Nemanja Ćirić, Lazo Beslać, golman Nikola Bogojević koji je odbranio čak tri sedmerca , a zapažene role imali su kapiten Čedomir Milojević koji je zbog trećeg isključenja sredinom drugog poluvremena morao ranije da završi utakmicu, Stevan Oljača i iskusni Jugoslav Krec i Zoran Mandić.

Ekipa Jabuke koju sa klupe vodi proslavljeni rukometaš i nekada najbolje desno krilo Sveta Žikica Milosavljević nije mogla ništa potiv raspoloženih rukometaša Apatina koji su zasluženo sigurnom i disciplinomanom igrom došli do bitne pobede u prvenstvu Prve lige Sever. U narednom kolu Apatinci gostuju u Mokrinu ekipi Crvene Zvezde.