13141516171819
20212223242526
2728293031

Datum kreiranja 09 maj 2017

Na Palićkom jezeru je u subotu i nedelju održano zvanično Prvenstvo Srbije u ultramaratonu pod pokroviteljstvom Atletskog saveza Srbije. U okviru prvenstva održane su trke na 6 sati za žene i muškarce, 50km za žene i muškarce, 100 km za muškarce, 12 sati za žene i 24 sata za muškarce. AK Apatin na ovom takmičenju imao je pet predstavnika.

Mariana Čegar Lukić u trci na 6 sati u kojoj se meri broj pređenih kilometara, u izuzetno neizvesnoj trci, ostvarila je pobednu sa istrčanih 68 km i 770 metara i ostvojila titulu seniorskog prvaka Srbije, uz oboren državni rekord koji je do sada iznosio 65 km. Velika borba do samog kraja trke uz samo 180 metara prednosti, kojiko je Tijana Kabić, drugoplasirana takmičarka zaostala u trci, doprinela je da se dosadašnji rekord obori za skoro 4 km.

U trci na 24 sata, AK Apatin je imao tri takmičara koji su uspešno završili ovu izuzetno tešku trku. Damir Marković je sa istrčanih 151,310 km osvojio peto mesto, Aleksandar Marković sa istrčana 123,630 km osvojio šesto, a Franjo Pap, koji je poneo titulu najstarijeg takmičara, istrčao je 100,240 km i osvojio 7 mesto. U trci na 50 km Tihamer Sirak je odustao na 40-tom km zbog grčeva u nogama.

Na međunarodnom maratonu u Skoplju nastupila su dva takmičara AK Apatin: Zoran Radičanin, koji je u maratonskoj trci zauzeo 13. mesto, i Snežana Milošević, koja je u polumaratonu bila na 7. mestu.

Narednog vikenda članovi AK Apatin nastavljaju sa nastupima. U nedelju je u Sremskoj Mitrovici prvenstvo Srbije na 100.000 metara, na kom će nastupiti Đuro Borbelj, od koga se očekuje visok plasman. Nekoliko članova nastupiće i na Banjalučkom polumaratonu koji se održava istog dana.