12131415161718
19202122232425
26272829

Datum kreiranja 11 mart 2018

Na otvaranju prolećnog dela prvenstva u okviru Vojvođanske lige „Sever“ Apatinci su napravili najveće iznenađenje u dosadašnjem toku prvenstva i savladali na gostujućem terenu najbolju ekipu u jesenjem delu šampionata. Fudbaleri iz Apatina su na kraju sa ubedljivih 3:0 slavili na teškom gostovanju.

Na samom startu utakmice u 4.minutu vođstvo Apatinaca 1:0 doneo je strelac Divjak. U prvom poluvremenu imali su i domaći šanse, ali nisu uspeli da dođu barem do izjedanačenja. Sa druge strane gosti su u 46 minutu po drugi put savladali domaćeg čuvara mreže, i tako najavili veliki trijumf. Pogodak za Apatince postigao je iskusni vezista Nemanja Marin. U 65.minutu golgeter OFK „Mladost“ Nikola Mandić posle odlično izvedene akcije i par preciznih dodavanja savladao je golmana domaćina i priredio veliko slavlje. Posle ove bitne pobede Apatinci su napravili blagi pomak na tabeli, sada su predposledniji i predstoji im velika borba za opstanak. Prema onome šta su  na stadionu u Bačkom Petrovcu pokazali izabranici trenera Zorana Stamenića mogli bi biti jedno od najprijatnijih iznenađenja prolećnog dela prvenstva. Poraz jesenjeg šampiona iskoristili su fudbaleri Tise iz Adorjana i Srbobrana koji su posle pobeda na svom terenu preuzeli vrh tabele, dok su Bačkopetrovčani pali na treću poziciju.