11121314151617
18192021222324
25262728293031

Datum kreiranja 13 mart 2018

U svojoj prvoj utakmici prolećnog dela prvenstva rukometaši Apatina prikazali su najbolju igru ove sezone i savladali lidera na tabeli ekipu „Lavovi“ 26:24.

U prvom poluvremenu dinamična igra sa obe strane, ni jedna ni druga ekipa nisu uspele da ostvare neku osetniju prednost pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom (12:12). U nastavku susreta nastavljena je borba u kojoj je domaći trener Saša Babić šest minuta pre kraja sa par taktičkih poteza nadmudrio svog rivala na klupi, tima iz Bačke Palanke i Apatinci ostvaruju prednost od tri gola razlike (23:20). U ovom delu igre istakli su se krilni igrači domaćeg sastava Nemanja Ćirić i Petar Mandić koji je proglašen za igrača ovog derbija. Pored njih dvojice, odličan je bio golman Nikola Bogojević, a zapaženu rolu u pobedi Apatinaca imali su kapiten Čedomir Milojević i veoma talentovani bek Rade Rađenović koji je zajedno sa Mandićem bio najefikasniji akter meča sa šest postignutih golova. Rukometaši Apatina sada se nalaze se na 6.mestu na tabeli sa 12 osvojenih bodova što je samo dva boda manje u odnosu na petoplasiranu temerinsku „Mladost“ i „Crvenu zvezdu“ iz Mokrina.