11121314151617
18192021222324
25262728293031

Datum kreiranja 01 maj 2018

Na stadionu kraj Dunava apatinska Mladost ugostila je ekipu Poleta i ostvarila veoma bitnu pobedu u borbi za opstanak u ligi. Već u 1.minutu meča Apatinci stižu do vođstva, a najbolje se u šesnaestercu gostiju iz Karavukova snašao Milan Solać i savladao protivničkog čuvara mreže.

Pobedu fudbalerima Mladosti osigurao je talentovani Nikola Rodić koji je 67. minuta meča posle lepe akcije domaćih veoma efektno pogodio mrežu ekipe „Poleta“. U sastavu Karavkovčana nastupio je Apatinac Aljoša Jovović koji nije imao dovoljno upotrebljivih lopti da pokaže svoj veliki golgeterski talenat, dok je njegov brat Kolja Jovović utakmicu odgledao sa klupe za rezervne igrače zbog lakše povrede. Bila je to prosećna fudbalska predstava u kojoj su Apatinci bez nekoliko stadnardnih igrača došli do treće pobede u prolećnom delu prvenstva u okviru Vojvođanske lige „Sever“.

Posle ove bitne pobede fudbaleri Mladosti popravili su plasman na tabeli i sada zauzimaju predposlednje 14 .mesto, dok je imenjak iz Turije nakon poraza 2:1 na svom stadionu od ekipe odžačkog Tekstilca sada poslednjeplasirani. Sve bliže šampionskoj tituli su fudbaleri Srbobrana koji su u ovom kolu pred svojim navijačima deklasirali 5:0 Radnički iz Sombora. U ovom kolu strelci su bili dosta efikasni i na sedam utakmica postignuto je 27 golova. U narednom 25.kolu  ekipa OFK „Mladost APA“ je slobodna, veliki derbi koji bi mogao da reši i pitanje novog šampiona igra se u Adorjanu gde se sastaju FK „Tisa“ i gosti iz Srbobrana za koji nastupa jedan od najboljih igrač lige interncionalac iz Apatina Srđan Grabež.