11121314151617
18192021222324
25262728293031

Datum kreiranja 17 maj 2018

Na gostovanju u Tavankutu fudbaleri Mladosti izgubili su dragocene bodove u borbi za opstanak u ligi. Domaćin je vodio 2:0, ali su Apatinci u finišu meča uspeli da u 73.minutu smanje na 2:1 golom najboljeg pojedinca u gostujućim redovima Marka Divjaka.

Priliku da osvoje vredan bod fudbaleri Mladosti su imali u 89 minutu, ali je upravo Divjak promašio penal i tako srušio sve nade Apatincima za povoljan ishod na teškom gostovanju u Tavankutu. Domaći fudbaleri uspeli su da potvrde pobedu u sudijskoj nadoknadi vremena za konačnih Tavankut 3, Mladost 1. Posle ovog poraza Apatinci se tri kola pred kraja šampionata nalaze u veoma nezavidnoj poziciji pošto su sada ponovo poslednje plasirani na tabeli sa 24 osvojena boda. U derbiju kola fudbaleri Srbobrana su minimalnim rezultatom 1:0 savladali u Bačkom Petrovcu ekipu Mladosti i samo još jednom potvrdili da su više nego zasluženo novi šampioni Vojvođanske lige „Sever“. Konkurenti fudbalerima Mladost u borbi za opstanak ekipe Preporoda i Mladosti iz Turije u ovom kolu ostvarile su bitne pobede i tako zakomplikovale situaciju do samog kraja prvenstva i unele dodatni nemir u tabor Apatinaca.