12131415161718
19202122232425
26272829

Datum kreiranja 27 novembar 2018

Pobedom 2:1 na imenjakom iz Bačkog Petrovca fudbaleri „Mladosti“ završili su prvi deo sezone u okviru Vojvođnske lige „Sever“. Na svom treneru posle dosta borbe i neizvesnosti Apatinci su uspeli da trijumfuju nad veoma dobrom ekipom gostiju. Već u prvom minutu meča, dosuđen je jedanaesterac za domaće pošto je u šesnaestercu ekipe iz Bačkog Petrovca srušen centarfor Aleksandar Gligorijević.

Siguran izvođač bio je golman Apatinaca Dušan Rašeta. Gosti su uspeli brzo da se oporave od ovog šok pogotka i dolaze do izjednačenja u 15. minutu, a strelac je bio Jan Pavliš. U drugom poluvremenu domaći fudbaleri imali su inicijativu, vezni fudbaler Stefan Mišković je u finišu susreta pogodio prečku, a trenutak odluke dogodio se u 80. minutu meča kada je posle dobro izvedenog kornera Nikole Mandića lopta na gol liniji udarila odbrambrnog igrača gostiju i odsela u mreži nemoćnog čuvara mreže ekipe iz Bačkog Petrovca, Siniše Peteja za veliko slavlje domaćih fudbalera i nova tri boda u poslednjem kola jesenjeg dela šampionata. Sa 24 osvojena boda fudbaleri „Mladosti“ završili su polusezonu na šestom mestu sa istim brojem bodova kao i petoplasirana ekipa „Tise“ iz Adorjana. Novi jesenji šampioni sa 43 osvojena boda su fudbaleri „Radničkog 1912“ koju su u ovom poslednjem kolu minimalnim rezultatom 1:0 u gradskom derbiju posle velike borbe savladali domaću ekipu „Radničkog“ koja je polusezonu završila na sedmom mestu sa 20 bodova. Drugo mesto na kraju jesenjeg dela šampionata osvojila je čonopljanska „Sloga“ sa 38 bodova, dok su treći navajlije u ligi fudbaleri „Bajše“ najprijatnije iznenađenje jesenjeg dela prvenstva sa 29 osvojenih bodova