12131415161718
19202122232425
26272829

Datum kreiranja 11 mart 2019

Otvorili su fudbaleri „Mladosti“ prolećni deo sezone u velikom stilu, ubedljivom pobedom i bez primljenog gola. Na stadionu kraj Dunva po veoma prijatnom vremenu za igru, Apatinci su sigurnom i efikasnom igrom savladali 3:0 ekipu „Poleta“ iz Karavukova.

Bili su domaći fudbaleri dominantni tokom čitavog toka meča, dok su se gosti pretežno fokusirali na odbranu i čuvanje svoga gola. Krenuli su Apatinci ofanzivno od samog starta utakmice, stvorili par izglednih šansi, a bedem gostiju je pukao u 35. minutu kada je centarfor „Mladosti“ Aljoša Jovović zabio svome bivšem klubu pošto je preciznim udarcem po zemlji sa sredine šesnaesterca savladao mladog golmana „Poleta“ Mihaila Spasića jednog od najzapaženijih u redovima gostiju iz Karavukova. U drugom poluvremenu nastavili su domaći fudbaleri da napadaju, a posle dobre akcije Apatinci su izborili penal u 56. minitu pošto je u kaznenom prostoru gostiju srušen mladi Jovan Bačić. Siguran realizator najstrože kazne bio je iskusni Somborac Vladimir Pešić  koji je rutinski savladao golmana „Poleta“ i doneo od 2:0 pola sata pre kraja utakmice. Imali su i gosti par prilika, ali je njihove pokušaje lako zaustavljao prvi čuvar mreže „Mladosti“ Dejan Jeličić iz Sombora. Svoju dobru partiju Apatinci su potvrdili u 90. minutu novim pogotkom u mreži ekipe iz Kravukova, a tačku na “I” stavio je Goran Basarić koji je pred kraj susreta ušao u igru. Dosta posla u ovom duelu imao je glavni arbitar Petar Vračar koji je u par navrata morao da smiruje strasti i podeli žute kartone posle žestokih startova fudbalera obe ekipe od kojih su nekih bili veoma grubi i na ivici isključenja. U pobedničkim redovima pored strelaca veliki doprinos prvom trijumfu ovog proleća dali su vezisti Dušan Mitrović, Petar Bursać, Milan Petreš i mladi Stefan Mišković i Jovan Bačić, bek Nikola Knežević, uporni i hrabri kapiten Srđan Rapaić i komandant odbrane Kolja Jovović koji je još jednom pokazao da je igrač za mnogo viši rang takmičenja nego što je vojvođanska liga “Sever”.