DRUŠTVENE MREŽE

Tv Apatin - Vesti

Datum kreiranja 27 avgust 2019
Štampa

U organizaciji kuglaškog kluba „Apatin“ na stazama u banji „Junaković“ održan je mali sportski spektakl, međunarodni turnir u konkurenciji muških ekipa. Bio je to osmi po redu „Junaković“ Kup na kojem je ove godine nastupilo šest veoma kvalitetnih ekipa iz Srbije i inostanstva.

Pored domaćina KK “Apatin“ učestvovali su još beogradska „Crvena Zvezda“, KK „Sloboda“ iz Tuzle, slovačka ekipa „Košice“, KK „Zrinjski“, i kuglaški klub „Kandit“ iz Osijeka. Posle tri dana veoma kvalitetog kuglanja i puno neizvesnosti u veliko finale su se plasirale ekipa „Kandit“ iz Osijeka i kuglaši „Apatina“. Na kraju Apatinci pobeđuju goste iz Hrvatske sa 6:2 (3428:3298) oborenih čunjeva i više nego zasluženo osvajaju pobednički pehar i zlatne medalje na ovom prestižnom turniru u banji „Junaković“ koji je odlična uvertira za nastupajuću  sezonu u naelitnijem takmičenju u državi Super ligi Srbije. U borbi za treće mesto kuglaši „Crvene zvezde“ savladali su 6:2 ekipu iz slovačkog grada Košica i tako osvojili bronzane medalje. Beograđani su tek u poslednjim hitcima uspeli da pobede veoma kvalitetnu ekipu iz Slovačke koja se sa puna lepih utisaka otišla sa ovog međunarodnog prijateljskog druženja u Apatinu. Bilo je ovo još jedno lepo i kvalitetno okupljanje kuglaša u Apatinu, a specijalni gosti turnira bili su Uroš Dragojlović predsednik Kuglaškog saveza Srbije i Vojko Pavlović trofejni selektor muške seniorske reprezentacije Srbije i trener višestrukog šampiona države ekipe „Beograd“.