12131415161718
19202122232425
26272829

Datum kreiranja 26 septembar 2019

Dostojanstveno su se Prigrevčani oprostili od najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u državi u ovoj sezoni pošto su na stadionu “Goran Nesvanulica-Klipi” u Prigrevici pružili veoma dobar otpor favorizovanim gostima iz Lučana superligaškoj ekipi “Mladosti”.

Posle jedne sadržajne i kvalitetne utakmice u kojoj je viđeno i četiri pogotka gosti su na kraju uspeli da pobede prigrevački sastav 3:1 i prođu u narednu rundu takmičenja i imaće priliku da će bore za ulazak u četvrtfinale nacionalnog Kupa. Glavni sudija meča bio je Marko Ivković iz Lajkovca. Posle prvog dela igre fudbaleri “Mladosti” imali su  prednost 2:0 , a strelci su bili Lazar Selenić koji je na otvaranju utakmice u 11. minutu preciznim udarcem savladao golmana “Bratstva” Obrena Čučkovića, a u samom finišu prvog poluvremena gol Prigrevčana pogodio je i brzonogi Nigerijac Obiora Odita i tako obezbedio mirniji nastavak susreta gostima iz Lučana. U drugom poluvremenu zaigrali su domaći fudbaleri ofanzivnije stvorili par izglednih prilika, a uspeli su da u 75. minutu postignu i počasni pogodak kada je štoper Petar Tanasić udarcem sa 16 metara iznenadio golmana „Mladosti“ i uneo dodatnu neizvesnost u ovaj susret koji je bio pravi mali praznik fudbala koji je na stadionu u Prigrevici posmatralo rekordnih 1000 gledalaca. Do trećeg gola fudbaleri “Mladosti” došli su u 81. minutu meča kada je Ivan Obrovac iz dosta sumnjive ofsajd pozicije savladao golmana domaćih Obrena Čučkovića za konačnih „Bratstvo“ 1 „Mladost“ Lučani 3.