15161718192021
22232425262728
2930

Datum kreiranja 03 jun 2021

Novi vredni rezultati i medalje za članove atletskog kluba „Apatin“ na takmičenjima u Srbiji i regionu. Na 1. Zrenjaninskom maratonu tročlana štafeta apatinskog kluba u sastavu Nemanja Đurić, Miroslav Pešić i Aleksandar Stajić osvojila je u polumaratonskoj trci na 21 km i 197 metara prvo mesto i zlatnu medalju sa rezultatom 1 sat i 19 minuta.

Druga postava AK “Apatina“ u sastavu Vanja Bolesnikov, Igor Bakoš i Živa Vijoglavin u istoj polumaratonskoj  štafetnoj trci zauzela je četvrto mesto u ukupnom plasmanu. U glavnoj maratonskoj trci  u Zrenjaninu na 42 km i 197 metara odličan nastup imala je članica AK “Apatin“ Slađana Dečermić koja je u veoma jakoj konkurenciji osvojila veliki pobednički pehar. Pored maratona i polumaraton u Zrenjaninu je na programu bila i trka na 7 km u kojoj je kod dama pobedila nova članica AK “Apatina“ Vesna Vicko Bogišić, dok je Aleksandra Burkanović zauzela drugo mesto. Trku na 7 kilometara uspešno je završila i Una Čegar jedna od najmlađih učesnica u trci u ženskoj konkurenciji kojoj je ovo bila do sada najduža istrčana  trka, dok je Željko Peković na istoj deonici postavio novi lični rekord. Na 2. Vukovarskom polumaratonu u Republici Hrvatskoj boje apatinskog kluba branio je Predrag Vejin i to veoma uspešno. Ovaj iskusni atletičar iz Apatina je u svojoj starosnoj kategoriji osvojio drugo mesto i srebrnu medalju sa rezultatom od 1 sat 20 minuta i 29 sekundi u trci na 21 km i 197 metara i tako  još jednom potvrdio da je u ovoj godini u izuzetno dobroj formi.