Da bi brodogradilište i formalno bilo prodato neophodno je da “Vojvođanska banka” do 24. maja uplati razliku između depozita i kupoprodajne cene od 230 miliona dinara.
Kupoprodajni ugovor je potpisan nakon dobijene saglasnosti stečajnog upravnika i Odbora poverilaca, koja je bila neophodna, jer ponuđena cena “Vojvođanske banke” predstavlja 39,36 odsto od vrednosti apatinskog preduzeća, koje je procenjeno na 584.279.000 dinara.
U drugom krugu prodaje Brodogradilišta „Apatin“ neposrednom pogodbom, održanom sredinom februara, pored „Vojvođanske banke“ učestvovali su i predstavnici novosadskog “MK Komerca”, koji su za kupovinu ponudili 130 miliona dinara, što je za 20 miliona dinara manje u odnosu na njihovu ponudu u prvom krugu prodaje.
Potraživanja poverilaca Brodogradilišta “Apatin” iznose 1,18 milijardi dinara, a sredstva od prodaje biće iskorišćena za izmirenje obaveza prema poveriocima. Nakon uplate novca, stečajni upravnik je dužan da u roku tri dana isplati razlučnog poverioca, odnosno “Vojvođansku banku”, koja ukupno potražuje 522.380.000 dinara, od čega ima hipoteku na nepokretnu i deo pokretne imovine u vrednosti 521.883.000 dinara. Delom novca od prodaje biće izmireni i preostali stečajni poverioci, među kojima su i radnici koji potražuju oko 3,5 miliona dinara za neisplaćenih 16 dana rada u 2010. godini.
Pre privatizacije Brodogradilište „Apatin“ je zapošljavalo više od 400 radnika, koji su pravili brodove za kupce iz celog sveta. U avgustu 2002. godine, radnici su stupili u štrajk koji je trajao do vlasničke transformacije preduzeća 17. marta 2003. godine. Tada je biznismen Vojin Lazarević za oko 20 miliona dinara postao većinski vlasnik kapitala.
Zbog blokade računa duže od tri godine, u brodogradilištu je pokrenut stečajni postupak, nakon čega je proglašen bankrot preduzeća.