Na teritoriji Srbije svi vodostaji su u stagnaciji i nema ugroženih ljudi i objekata od njihovog porasta na rekama, rekao je medijima načelnik Sektora MUP-a Srbije za vanredne situacije Predrag Marić.
On je dodao i da je trenutno vodostaj Save kod Šapca u stagnaciji i dodao da očekuje da će tako i ostati. Tamiš je samo pokrio jedan lokalni put, ali nema ugroženih obejakata niti ljudi. Tamiš je počeo da pada i u Rumuniji, a ovde je u stagnaciji i ocekuje sa da krene da opada”, kazao je Marić.Njega, kako je rekao, više od stanja na ovim rekama, brine to što su za sutra najavljenje obilne padavine u centralnoj i južnoj Srbiji.Republički hidrometeorolški zavod upozorio je danas da su vodostaji na nekoliko reka u Srbiji iznad granice redovne odbrane od poplava sa tendencijm manjeg porasta.
Na Savi kod Šapca vodostaj se nalazi iznad granice vanredne odbrane od poplava, a kod Jamene i Sremske Mitrovice „iznad granice redovne odbrane sa tendencijom stagnacije naredna tri dana”. Vodostaj na Savi kod Beograda se nalazi iznad granice redovne odbrane „sa tendencijom manjeg porasta naredna tri dana”, dok se na Tamišu kod Jaše Tomić vodostaj nalazi iznad granice vanredne odbrane od polava, „sa tendencijom manjeg porasta u toku dana”.
Na Dunavu nizvodno od Bačke Palanke vodostaji će se kretati iznad granica redovne odbrane od poplava naredna tri dana kada se očekuje vrh talasa, dok su vodostaji na Tisi kod Novog Kneževca i Titela iznad granica redovne odbrane sa tendencijom porasta naredna četiri dana, a kod Sente se sutra očekuje dostizanje redovne odbrane. Na Mlavi, Neri, Starom i Plovnom Begeju, kao i na Moravici vodostaji se nalaze iznad granica redovne odbrane sa tendencijom manjeg porasta i stagnacije naredna 24 časa.Za ponedeljak, 8. april zakazana je sednica Republičkog štaba za vanredne situacija kojoj treba da predsedava predsednik Vlade Srbije i komandant Republičkog štaba Ivica Dačić