Političke stranke još danas mogu pokušati da osvoje poverenje birača, do ponoći, kada počinje predizborna tišina uoči vanrednih parlamentarnih izbora u Srbiji, i trajaće do zatvaranja birališta, odnosno do 16. marta u 20 sati.
To znači da stranke ne smeju voditi kampanju preko sredstava javnog informisanja, ne smeju održavati javne skupove i objavljivati procene izbornih rezultata, slati poruke biračima i postavljati propagandni materijal na razdaljini manjoj od 50 metara od biračkog mesta.
Od četvrtka u ponoć biće zabranjeno elektronskim medijima da na bilo koji način propagiraju izborne liste, kandidate ili stranke koje učestvuju na izborima, da iznose procene rezultata izbora, a ukoliko to ne budu poštovali, Zakon je predvideo kazne. Poštovanje izborne tišine obavezuje i pisane medije što znači da je zabranjeno oglašavanje lista u oglasnim porukama, njihove oznake, slogani, ime, lik, glas, lično svojstvo kandidata, SMS poruke, ankete, telefonska uključenja.
Ono što nije zabranjeno jeste objavljivanje informacija i oglasnih poruka nadležnih republičkih organa i nevladinih organizacija kojima se građani upućuju u koje vreme i na koji način mogu da glasaju, kao i procene odziva birača, odnosno izlaznost na izbore.
U izbornom danu dozvoljeno je objavljivanje izveštaja o tome kada su i gde glasali nosioci i kandidati sa lista, a njihove izjave tek po okončanju izborne tišine. Pravila o izbornoj tišini odnose se i na program elektronskih medija emitovan putem Interneta.