16171819202122
23242526272829
30

Datum kreiranja 20 januar 2016

Šahistkinja Marina Gajčin osvojila je prvo mesto na kadetskom prvenstvu Vojvodine u Subotici koje se igralo u okviru 23. Vojvođanskog šahovskog festivala mladih ostvarivši neverovatan niz od devet pobeda iz devet partija.

Četrnaestogodišnja Apatinka članica somborskog i prigrevačkog šah kluba je igrala u grupi najboljih juniorki Vojvodine do 18 godina, ali joj razlika u godinama nije smetala da pokaže apsolutnu dominaciju u svim partijama i da bez većih problema, dva kola pre kraja osvoji turnir i ostvari pravi fišerovski rezultat koji će ostati zapisan u analima vojvođanskog šaha.

Na prvenstvu su učestvovali i mladi šahisti prigrevačkog šah kluba: Aleksa Gajčin koji je u grupi dečaka do 12 godina sa pet osvojenih poena podelio plasman od 5-8 mesta , Nikola Mirić  je zauzeo 12. mesto u grupi dečaka do 8 godina a, šestogodišnji Luka Rakić, najmlađi takmičar na prvenstvu, osvojio je  4,5 poena i plasirao se od 6-8 mesta.

Na istom takmičenju u organizaciji Šahovskog saveza Vojvodine zapažene rezultate ostvarili su članovi apatinskog  kluba „Vulkan protektor“. Talentovana Zvezdana Stanković je u veoma jakoj konkurenciji zauzela  peto mesto u uzrastu do 18 godina osvojivši 4,5 poena.

Njen kolega iz kluba Apatinac Miloš Čevizović takođe u uzrastu do 18 godina bio je petoplasirani sakupivši 4,5 poena. Zahvaljujući ovim veoma dobrim plasmanima  Zvezdana i Miloš će nastupiti na državnom prvenstvu koji će biti održano u aprilu mesecu. Ovo je veliki uspeh za apatinski šah klub i lep početak  ove takmičarske godine.