15161718192021
22232425262728
2930

Datum kreiranja 21 novembar 2012

Odbojkašice “Apatina” su ostvarile drugu uzastopnu pobedu. One su na domaćem parketu savladale favorizovani tim “Hajduka” iz Kule  nakon velike borbe u prva dva seta. U prvom setu Apatinke su “jurile” prednost gošći od 17:11 i uz veliku borbenost stigle do izjednačenja 22:22.

Uz dva as servisa Jovane Zobenice set je završen za domaće (25:20). U drugom setu Kuljanke su vodile sve do 20.poena, a u fantastičnom finišu apatinske odbojkašice su osvojile i drugi set (25:23). Treći set je već bio samo privođenje utakmice kraju, a ovaj deo igre ke pripao domaćem timu (25:17). U dobroj igri celog tima posebno su se istakle Nevena Majstorović,Dajana Nikšić i Nevena Rajačić.

Dan kasnije, u nedelju je održan turnir u mini odbojci “Apatin 2012”. U četiri starosne kategorije nastupilo je oko 200 talentovanih odbojkašica a najviše uspeha sa dva prva mesta (1998. i 99.godište) imale su odbojkašice  “CVS”-a iz Sombora. U  kategoriji 2000.godište pobedio je prigrevački “Bumvolej” a iz ove ekipe je i najbolja igračica Aleksandra Korać. Domaći “Apatin” je bio najbolji u kategoriji 2001.godište, a u ovoj grupi za najbolju igračicu je proglašena Apatinka Jelena Dizija. Po broju osvojenih medalja na osnovu plasmana među prva tri najbolji je “Apatin” sa pet medalja, a sledi “Bumvolej” iz Prigrevice sa dve medalje.