15161718192021
22232425262728
2930

Datum kreiranja 23 maj 2013

U pretkolu glavnog žreba fudbalskog kupa Vojvodine fudbaleri prigrevačkog “Bratstva” su juče pobedili Dolinu iz padine rezultatom 1:0 golom Vladimira Rakića u 62. minutu.

Protiv lidera srpske lige,  Prigrevčani su pokazali svu zrelost neophodnu za  jesenji start u višem rangu takmičenja. Tokom celog susreta  diktirali su tempo,  iz niza akcija rađale su se i šanse, a jedna od njih je i  šut Radojčića u 30. minutu koji je izmamio buran aplauz preko 400 prisutnih navijača.  U tom periodu i gosti su imali nekoliko opasnih kontri ali je odbrana domaćina besprekorno otklanjala svu opasnost pred svojim golom. Bela tačka je mogla biti kobna za “Bratstvo” jer su se dve indentične situacije odigrale u 39. i 62. minutu. Najbolji pojedinac susreta Stojšić je srušen u kaznenom prostoru, sudija pokazuje na penal, a u oba slučaja odličan gostujući golman Aleksić zaustavlja šut Paunovića.

U drugom poluvremenu tempo je malo opao, ali su domaćini i dalje atakovali ka protivničkom golu. Beleže se prilike Vukovića, Jakovljevića, a u 60. minutu najlepša akcija utakmice. Vladetić sa preko 20 metara cilja u rašlje, a loptu je golman Aleksić krajnjim naporom izbacio u korner. U 75. minutu Vladetić je pogodio prečku, a osam niuta pre kraja pada odluka.  Vladimir Rakić je prihvatio loptu na sredini protivničkog terena,sam je poveo do ivice  šesnaesterca i šutirao u nebranjeni deo gola odličnog Aleksića.  Plasmanom u direktni žreb fudbalskog kupa Vojvodine fudbaleri prigrevačkog “Bratstva” su zaokružili jednu od najuspešnijih sezona u istoriji kluba.