DRUŠTVENE MREŽE

Tv Apatin - Vesti

Datum kreiranja 10 novembar 2015
Štampa

U ovom kolu košarkaši Dunava ostvarili su najubedljiviju pobedu u ovoj sezoni. Na gostovanju u Novom Sadu ubedljivo je savladana ekipa “Kadet” 88:48  i nastavljen pobednički niz u prvenstvu Druge regionalne lige Sever. Gosti iz Apatina prikazali su odličnu igru, kontrolisali su utakmicu od prvog do poslednjeg minuta i na kraju deklasirali domaće košarkaše sa četrdeset poena razlike.

Svoju dominaciju košarkaši Dunava posebno su pokazali u trećoj četvrtini koju su rešili u svoju korist 30:9 i samo je bilo pitanje koliko će gosti iz Apatina ubedljivo trijumfovati u ovom  meču.

Trener gostiju dosta je rotirao igrače tako da su svi dobili šansu, a dobre role imali su Ljubomir Miljanić, Srđan Matijević, Dimitrije Medić i Nebojša Smiljanić. U derbiju ovog kola u susretu dva kluba iz Novog Sada bolji su bili košarkaši Budućnosti koji su u jednoj veoma zanimljivoj utakmici na svom parketu savadali 92:85 ekipu “Sport ki plus”.

Posle ove pobede košarkaši Dunava imaju jedini maksimalnih 12 bodova i usamljeni su na liderskoj poziciji na tabeli. U subotu košarkaši Dunava na svom parketu od 20 h dočekuju ekipu Vojvodine iz Novog Miloševa.