DRUŠTVENE MREŽE

Tv Apatin - Vesti

Datum kreiranja 09 decembar 2015
Štampa

Košarkaši Dunava zaustavljeni su  pohodu da ovu polusezonu završe bez poraza. U derbiju kola ,ali i jesenjeg dela prvenstva od Apatinaca je u Veterniku bila bolja domaća ekipa „Mladost“ 93:85 .

Bila je ovo veoma kvalitetna utakmica u kojoj su domaći košarkaši sa velikim motivom i dozom inata ušli kako bi savladali  ekipu Dunava u čemu su na kraju i uspeli i sada sa Apatincima drže vodeću poziciju na tabeli Druge regionalne lige Sever sa 19 osvojenih bodova. Domaća ekipa je posle velike borbe i kvatitetne košarke sa obe strane dobila prve dve četvrtine 22:18 i 36:32.

U trećoj četvrtini izjednačena igra sa obe strane nešto su precizniji bili domaći košarkaši i u poslednjih deset minuta ulaze sa prednošću od dvanaest poena razlike 80:68.

U četvrtoj četvrtini bolja igra košarkaša Dunava, koji ovaj poslednji deo utakmice dobijaju sa 17:13 ,ali to nije bilo dovoljno da se napravi potpuni preokret i stigne do pobede na teškom gostovanju uVeterniku.

Najbolji u redovima Dunava bio jePredrag Šuput sa 34 postignutih poena,Nebojša Smiljanić je ubacio 19 , dok je Ljubomir Miljanić utakmicu završio sa 11 koševa. Zanimljivu utakmicu u ovom kolu odigrali su u Bačkoj Palanci „Feniks“ i „Sloboda“ iz Novog Sada, a  posle veoma dramatične završnice pobedili su domaći košarkaši 82:79

U narednom kolu košarkaši Dunava u subotu od 20 h dočekuju ekipu „Bagljaš“ iz Zrenjanina.