DRUŠTVENE MREŽE

Tv Apatin - Vesti

Datum kreiranja 18 februar 2016
Štampa

U poslednjoj utakmici grupe „F“ odbojkašice Apatina pobedile su u okviru kadetskog prvenstva Vojvodine pred svojim navijačima ekipu „Maks“ iz Šida maksimalnim rezultatom 3:0.

Apatinke su posle ovog trujumfa zajedno sa odbojkašicama „Jedinstva“ iz Stare Pazove obezbedile iz ove grupe plasman u četvrtfinale. U utakmici protiv Šiđanki  gošće su pružile samo ozbiljniji otpor u prvom setu koji je posle zanimljive završnice pripao odbojkašicama Apatina 25:22.

Svoju potpunu dominaciju domaće odbojkašice pokazale su u naredna dva seta koje dobijaju rezultatom 25:15 i 25:10 i više nego zasluženo pobeđuju u ovoj utakmici i ostvaruju plasman među osam najboljih kadetskih ekipa u Vojvodini. U ekipi Apatina raspoložena za igru bila je kapiten Sanja Maleš, zapaženu rolu imale su Jelena Dizija i Jovana Vučković, a odlično je svoje saigračice razigravala Anđela Puškar. Sigurna u bloku bila je Jelena Bešir,  a sa nekoliko odličnih servisa Natalija Tomić  je omogućila da Apatinke ostvare osetniju prednost koja je najviše iznosila 15 poena razlike što najbolje govori koliko su domaće igračice dobro odigrale ovaj meč.  Protivnik odbojkašicama Apatina u četvrtfinalu  je ekipa „MD Zrenjanin“ koja se takmiči u Superligi i apsolutni je favorit u ovom dvomeču. Prvi susret između ove dve ekipe igra se u Apatinu.