DRUŠTVENE MREŽE

Tv Apatin - Vesti

Datum kreiranja 18 februar 2016
Štampa

U nastavku prvenstva Druge regionalne lige „Sever“ košarkaši Dunava pred svojim navijačima ubedljivo su pobedili  ekipu „Sport ki plus“ 88:64 .

Novosađani su u prvoj četvrtini pružili dobar otpor domaćim košarkašima, da bi u drugoj Apatinci zaigrali mnogo bolje i na kraju prvog poluvremena ostvarili su prednost od jedanaest poena razlike. Svoju najbolji igru košarkaši Dunava prikazali su u trećoj četvrtini koju dobijaju sa dvadeset poena razlike i mirno ulaze u zadnjih deset minuta utakmice. U poslednoj četvrtini košarkaši iz Novog Sada pokušali su da smanje veliku prednost domaćih , ali su pravili i dosta grešaka , što su košarkaši Dunava znali da iskoriste i najviše zahvaljujući najefikasnijem igraču utakmice Nebojši Smiljaniću na kraju osvarili novu  pobedu u prvenstvu. Dobru rolu  imao je i kapiten Dunava Nenad Vujin.  Posle ovog trijumfa košarkaši Dunava zauzimaju drugu poziciju sa samo bodom manje od lidera ekipe Mladosti iz Veternika koja je u ovom kolu kao domaćin u veoma dramatičnoj završnici  pobedila u derbiju ekipu Star Beočina 95:94. Apatinci u narednom kolu  gostuju u Sivcu istoimenoj ekipi.