15161718192021
22232425262728
2930

Datum kreiranja 05 mart 2018

U derbiju Prve regionalne lige „Sever“ košarkaški klub „Dunav 2014“ doživeo je poraz od ekipe „Radnički“ u Kovinu 78:64.

U prve dve četvrtine Apatinci su dobro parirali rivalu i bili efikasni pa je poluvreme završeno nerešeno (49:49). U trećoj četvrtini uz podršku sa tribina domaći košarkaši su ovaj deo igre rešili u svoju korist (25:17). U poslednjoj deonici meča nešto bolja igra košarkaša Kovina koji su manje grešili i na kraju pomalo neočekivano ostvarili pobedu od 14 poena razlike. Gosti iz Apatina uspeli su  pet minuta pre kraja utakmice da dođu na samo tri poena zaostatka, ali su u par narednih napada ostali bez poena što su domaći košarkaši kaznili i lagano utakmicu priveli kraju. Košarkaši „Dunava“ trenutno se nalaze na nezavidnoj 12 poziciji sa 24 osvojena boda i sa velikim imperativom pobede ulaze u naredni meč kada pred svojim navijačima dočekuju ekipu „Kris kros“iz Pančeva koja se takođe grčevitio bori da ne ispadne iz lige.