15161718192021
22232425262728
2930

Datum kreiranja 20 mart 2018

Košarkaši „Dunava“ ostvarili su u ovom kolu veoma bitnu pobedu u borbi za opstanak u Prvoj regionalnoj ligi „Sever“. Apatinci su savladali u Kuli domaću ekipu „Hajduk“ 74:68.

Domaći košarkaši nisu uspevali da dođu do svoje igre u prvom poluvremenu, što je rival iz Apatina iskoristio i na poluvremenu imao prednost od devet koševa razlike (39:30). U trećoj četvrtini Kuljani su zaigrali organizovanije i ovaj deo igre rešili u svoju korist (27:18), da bi u poslednoj deonici utakmice Apatinci pokazali da su spremni da iznenade favorizovanog domaćina i četvrtu četvrtinu dobijaju reultatom (17:11) za konačni trijumf od šest poena razlike. Posle ove značajne pobede košarkaši iz Apatina zauzimaju 11. poziciju na tabeli sa 28 osvojenih bodova i mogu mirnije da odigraju preostali deo šampionata jer su već sada obezbedili opstanak u ligi.