15161718192021
22232425262728
2930

Datum kreiranja 26 mart 2018

U hali OŠ „Žarko Zrenjanin“ Apatinci su ugostili najbolju ekipu u ligi OKK „Vrbas“ i pružili jak otpor gostima koji su tek u poslednja tri minuta slomili otpor domaćina i ostvarili pobedu 78:62 i tako se još više pripližili šampionskoj tituli u Prvoj regionalnoj ligi „Sever“.

Domaći košarkaši vrlo su dobro odigrali prve dve deonice meča i  na poluvremenu su imali koš prednosti (36:35), da bi u trećoj četvrtini napraviti par grešaka i dozvolili gostima da ovaj deo igre reše u svoj korist (56:49). U odlučujućoj četvrtini Apatinci su  dodatno pritisli košarkaše iz Vrbasa, ali nisu uspeli da ostvare rezultatski  preokret. Gosti u završnici utakmice uspevaju da pogode nekoliko vezanih šuteva ostvare osetniju prednost i trojkom u poslednjim sekundama završe meč i na kraju nanesu Apatincima ubedljiv poraz koji nije bio realan prema onome šta su domaći prikazali tokom većeg dela meča. Posle ovog poraza košarkaški klub „Dunav 2014“ ostao je na 11. poziciji na tabeli i pobeda u narednom kolu mu sigurno obezbeđuje opstanak u ligi.