11121314151617
18192021222324
25262728293031

Datum kreiranja 24 septembar 2018

Pet golova viđeno je u duelu fudbalera Mladosti i somborskog Radničkog. Gosti iz Apatina bili su bolji, konkretniji, efikasniji i na kraju ubeljivi 4:1, a sa tri pogotka domaćina je srušio centarfor Mladosti Alekandar Gligorijević koji je protivničkog čuvara mreže savladao u 23., 38. i 47. minutu meča i tako na samom startu šampionata pokazao da je veliko pojačanje i da se odlično uklopio u novu sredinu i već sada ozbiljno istakao kandidaturu za prvog strelca lige na kraju polusezone.

Pored Aleksandra Gligorijevića strelac za Mladost bio je još i odbrambeni igrač Nikola Knežević koji se na samom otvaranju meča u 6. minutu odlično snašao pred golom Radičkog i posle dobro izvedenog kornera savladao domaćeg čuvara mreže i tako nagovestio pobedu Apatinaca i pokazao da je u odličnoj formi ove jeseni. Domaćih je uspeo samo da posigne utešni pogodak pred kraj prvog dela igre, a da su dva Stefana Mišković i Ožegović u drugom poluvremenu iz izglednih pozicija pogodili mrežu domaćih, Somborci bi doživeli pravu katastrofu pred svojim navijačima. U ovom kolu ubedljivi su bili i fudbaleri Sloge koji su kao domaćini 3:0 savladali ekipu Poleta iz Karavukova, dok je novajlija ekipa Bajše na svom terenu odigrala 0:0 dobro namučila lidera na tabeli Radnički 1912 i uzela mu neočekivano bod, dok su fudbaleri Tekstilca u Odžacima naneli prvi poraz ekipi Tise iz. Adorjana. Posle velike  pobede u Somboru fudbaleri Mladosti izbili su na treću poziciju na tabeli Vojvođanske lige „Sever“ sa 14 bodova posle šest odigranih kola.